10:39:28 - چهارشنبه 27 نوامبر 2019
روتیتر خبر: دبیر انجمن کوراش کشور:

عنوان خبر: ۸۰ بانوی کوراشکار آموزش مربیگری می بینند

دبیر انجمن کوراش کشور از برگزاری یک دوره بین المللی مربیگری جهت ارتقاء سطح فنی مربیگری کوراش برای بانوان و متعاقبا آغاز فعالیت کوراش بانوان در سراسر کشور خبر داد و گفت: ۸۰ نفر در این دوره حضور دارند. کوروش خسرویار در گفت و گو با روابط عمومی انجمن کوراش کشور گفت: یک دوره بین […]

دبیر انجمن کوراش کشور از برگزاری یک دوره بین المللی مربیگری جهت ارتقاء سطح فنی مربیگری کوراش برای بانوان و متعاقبا آغاز فعالیت کوراش بانوان در سراسر کشور خبر داد و گفت: ۸۰ نفر در این دوره حضور دارند.

کوروش خسرویار در گفت و گو با روابط عمومی انجمن کوراش کشور گفت: یک دوره بین المللی مربیگری جهت ارتقاء سطح فنی مربیگری کوراش برای بانوان به میزبانی تهران در کمپ تیم های ملی ووشو در استادیوم آزادی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه خانم لیا تین ینگ از تایوان مدرس این دوره است، افزود: خانم ینگ از مطرح ترین مربیان کوراش جهان در بخش بانوان است و سابقه سال ها فعالیت به عنوان سرمربی تیم ملی کوراش تایوان را دارد.

دبیر انجمن کوراش کشور همچنین بیان کرد: خانم ینگ مدرس فدراسیون جهانی است و همچنین اولین مربی تیم ملی جودو بانوان ایران بوده و در حال حاضر سرمربی تیم ملی تایوان است.

خسرویار هدف از برگزاری این دوره را گسترش کوراش بانوان در کشور عنوان کرد و گفت: با دادن مدرک مربیگری، خانم ها می توانند فعالیت کوراش را در سراسر کشور آغاز کنند.

وی با بیان اینکه ۸۰ نفر در ۲ گروه ۴۰ نفره در این دوره حضور دارند، افزود: هر استانی ۲ سهمیه داشته و همچنین ملی پوش های سال های گذشته نیز به این دوره دعوت شده اند.

دبیر انجمن کوراش کشور ادامه داد: این دوره از شنبه ۲ آذر کلید خورده و در دو مرحله (۲ هفت روز) تئوری و عملی برگزار می شود و در نهایت به کوراشکارانی که موفق به اتمام دوره شوند مدرک پایان دوره تعلق می گیرد.

خسرویار همچنین از خانم بتول پاکروح، مربی تیم ملی کوراش بزرگسالان کشور، به عنوان کمک مربی این دوره نام برد.

وی نزدیک ترین رویداد بانوان را مسابقات قهرمانی تیم ملی کوراش بزرگسالان در بهمن ماه عنوان کرد و بیان داشت: این مسابقات به منظور انتخاب نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در تایوان در سال ۲۰۲۰ برگزار می شود.

دبیر انجمن کوراش کشور در پایان تصریح کرد: در سال آینده نیز قرار است برای نخستین بار در بخش بانوان رده جوانان مسابقات قهرمانی جهان برگزار شود که به میزبانی هند خواهد بود و امید است بتوانیم در این مسابقات حضور موثری داشته باشیم.

انتهای پیام/ی