15:50:56 - چهارشنبه 4 سپتامبر 2019
روتیتر خبر: دبیر انجمن کوراش کشور:

عنوان خبر: ۴ نقره جهانی بر گردن کوراشکاران ایرانی

الیاس علی‌اکبری، حامد رشیدی، امید تیزتک و جعفر پهلوانی کوراش‌کاران کشورمان موفق به کسب نشان نقره رقابت‌های قهرمانی جهان در کره جنوبی شدند. به گزارش روابط عمومی انجمن کوراش کشور کوروش خسرویار اظهار داشت: هجدهمین دوره رقابت های کوراش قهرمانی جهان از ۹ شهریور با حضور ۱۸۴ کوراش‌کار از ۴۲ کشور در ۷ وزن مردان […]

الیاس علی‌اکبری، حامد رشیدی، امید تیزتک و جعفر پهلوانی کوراش‌کاران کشورمان موفق به کسب نشان نقره رقابت‌های قهرمانی جهان در کره جنوبی شدند.

به گزارش روابط عمومی انجمن کوراش کشور کوروش خسرویار اظهار داشت: هجدهمین دوره رقابت های کوراش قهرمانی جهان از ۹ شهریور با حضور ۱۸۴ کوراش‌کار از ۴۲ کشور در ۷ وزن مردان و ۸ وزن برای زنان در شهر چونگ جوی کره جنوبی آغاز شده بود، امروز با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

دبیر انجمن کوراش کشور افزود: ۵ کوراش‌کار به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این تورنمنت حضور یافته بودند که الیاس پاکدل در وزن ۷۳ کیلوگرم، الیاس علی‌اکبری در ۸۱، حامد رشیدی در منهای ۱۰۰، امید تیزتک در منهای ۹۰ و جعفر پهلوانی در وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم به رقابت با حریفان خود پرداختند.

رئیس هیات جودوی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: در روز دوم رقابت ها الیاس علی اکبری از خراسان شمالی با گذر از حریفان خود راهی دیدار پایانی شد اما با واگذار کردن نتیجه به حریف به نشان نقره بسنده کرد و حامد رشیدی، دیگر کوراش‌کار این استان نیز در روز پایانی مسابقات بر سکوی دوم این رقابت ها ایستاد.

خسرویار گفت: امید تیزتک و جعفر پهلوانی نیز به نشان های نقره رسیدند و بدین ترتیب تیم پنج نفره کوراش کشور با ۴ نقره به کار خود پایان داد.

وی افزود: فدراسیون ووشو نهایت همکاری را با کوراش داشت و در زمان کمی که تا مسابقات باقی مانده بود تیم ملی تشکیل شد و دو اردوی آمادگی نیز در بجنورد تدارک داده شد و مقدمات اعزام را نیز فدراسیون ووشو به خوبی پیگیری کرد.

انجمن کوراش کمتر از یک ماه است که از فدراسیون جودو جدا شده و زیر نظر فدراسیون ووشو قرار گرفته است.

کوروش خسرویار، مدیر تیم های ملی کوراش کشور، در انتخابات فدراسیون جهانی کوراش که در حاشیه این مسابقات برگزار شد، به سمت رئیس کمیته آمار و اطلاعات فدراسیون جهانی برگزیده شد که به عنوان مدرس از داوران دوستاره و سه ستاره کوراش امتحان ارتقای داوری گرفت.

انتهای پیام/ی