11:53:27 - یکشنبه 8 دسامبر 2019

عنوان خبر: با این امکانات و استعداد، مسیر موفقیت زنان کوراش ایران هموار است

مدرس مطرح تایوانی کوراش که برای برگزاری دوره‌های آموزش در تهران حضور دارد، گفت: با این امکانات و استعدادی که وجود دارد، مسیر برای موفقیت زنان ایرانی هموار است. به گزارش روابط عمومی انجمن کوراش کشور به نقل از فدراسیون ووشو؛ «لیا تین ینگ» مدرس و مربی مطرح کوراش جهان است که سالهاست هدایت تیم […]

مدرس مطرح تایوانی کوراش که برای برگزاری دوره‌های آموزش در تهران حضور دارد، گفت: با این امکانات و استعدادی که وجود دارد، مسیر برای موفقیت زنان ایرانی هموار است.

به گزارش روابط عمومی انجمن کوراش کشور به نقل از فدراسیون ووشو؛ «لیا تین ینگ» مدرس و مربی مطرح کوراش جهان است که سالهاست هدایت تیم ملی تایوان را در مسابقات مختلف اعم از مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی برعهده دارد.

او چند روز پیش به همت فدراسیون ووشو که رشته کوراش را تحت پوشش دارد، وارد ایران شد تا دوره‌های آموزشی را برای مربیان و ورزشکاران برگزار کند. دوره‌های که مورد استقبال زنان کوراش و سایر رشته‌های رزمی قرار گرفت.

این مربی سابقه هدایت تیم ملی اندونزی را هم در کارنامه دارد و با فضای ورزش ایران آشناست، چراکه سابقه چند مرتبه حضور در کشورمان را دارد.

وی در این خصوص، اظهار داشت: مرتبه پنجم است که به ایران سفر می‌کنم و سابقه حضور در شهرهای تهران، بجنورد و شاهرود را دارم. پیش از بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز در ایران حضور یافتم و تمرین خوبی با تیم ایران داشتیم.

«لیا تین ینگ» در خصوص دوره‌های که هم اکنون برای مربیان و کوراش‌کاران برگزار می‌کند، توضیح داد: این دوره‌ها در دو گروه برگزار شد. گروه نخست، اکثر نفرات از قهرمانان و مربیان کوراش بودند، اما در گروه دوم که در حال حاضر خدمت آنان هستم، علاوه بر کوراش، ورزشکارانی از ووشو، جودو، کشتی و حتی کاراته در آن حضور دارند.

این مربی در پاسخ به سوالی مبنی بر سطح فنی زنان کوراش ایران، گفت: ایران استعدادهای خوبی در این رشته دارد و آنان نیاز به تمرینات مستمر دارند که بنظر می‌رسد اکنون در این مسیر قرار گرفته‌اند و برنامه‌های خوبی برای آنان وجود دارد تا به موفقیت برسند.

وی در خصوص شناخت خود از مربیان ایرانی، گفت: در بخش مردان، آقای «مهنان» مربی خوب و کاربلدی است و در بخش زنان نفراتی چون «پاکروح» و «مهری‌پور» هستند که شناخت خوبی از آنان دارم و معتقدم می‌توانند مربیان خوبی شوند.

این مدرس مطرح در خصوص فاکتورهایی که برای پیشرفت نیاز است، گفت: این دو هفته تمرین و آموزش تنها مقدمه‌ای برای پیشرفت است. برگزاری اردوهای منظم، امکانات مناسب و تشکیل یک تیم منتخب قوی از عواملی است که موفقیت را فراهم می‌کند و گمان می‌کنم این مسیر در ایران فراهم است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا علاقه دارد روزی در ایران به عنوان مربی تیم ملی کوراش فعالیت کند؟ گفت: در تایوان یک مربی و معلم هستم و شاگردان زیادی دارم و اگر بخواهم در کشور دیگری برای مدت طولانی مستقر باشم، یک چالش برایم خواهد بود که تاکنون به آن فکر نکرده‌ام.

«لیا تین ینگ» در خصوص اینکه تا چه زمان در تیم ملی تایوان فعالیت می‌کند، گفت: اکنون رقابت مهمی نداریم و سه ماه قبل از هر رویداد کارمان را آغاز می‌کنیم و من همچنان در خدمت تیم کشورم هستم.

این مربی در مورد حضور کوراش در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و افزایش مدال‌های آن در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲، گفت: اکنون کوراش جایگاه ویژه‌ای در جهان و به خصوص آسیا دارد و حضور رسمی در بازی‌های آسیایی نشان از این مهم دارد. دیگر نمی‌توان کوراش را مختص به چند کشور دانست و همه برای مدال آوری در آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

سرمربی تیم ملی کوراش تایوان، گفت: در دیداری که با رییس فدراسیون ووشو ایران داشتم به این نتیجه رسیدم که او برنامه خوبی برای موفقیت کوراش ایران دارد و ورزشکاران این رشته هم باید قدر فرصت طلایی ایجاد شده را بدانند.

وی در مورد برداشت خود از ایران پس از چند مرتبه سفر به کشورمان، اظهار داشت: ایران خیلی زیباست و زبان فارسی بسیار شیرین است. کسانی‌که می‌خواهند به ایران سفر کنند؛ تردیدی در این مورد نداشته باشند چراکه با کشوری زیبا، با مردمانی مهربان و مهمان‌نواز مواجه خواهند شد.

انتهای پیام/